BFI Ontario Executive Committee

Co-Chairs -

  • Wendy Lahey (Community) - Term April 2018 -2020
  • Carolyn Crowley (Hospital) - Term April 2019-2021

Past Chair – Margaret Sherrat - Term April 2019-2021

Chair Elect Community – (open position)

Chair Elect Hospital – (due April 2020)

Communications – Laura Dueck - Term April 2017-2019

Membership – (open position)

Political Advocacy – Gillian Szollos - Term April 2018-2020

Social Media ‐ Jenny Vandermeer – Term April 2019 - 2021

Website Administration – Karen Frith – Term 2011 - present

Treasurer‐ Hiltrud Dawson - Term 2018-2020

BFI Ontario Assessment Coordinator (BCC appointed) ‐ Marg LaSalle

BCC representative (BCC appointed) – Kathy Venter